ČASTÉ DOTAZY

u

Co je to MVL (Microsoft Volume Licensing)?

Multilicenční programy jsou přizpůsobené velikosti a nákupním preferencím společností. Tyto programy zahrnují Open, Select a Enterprise programy. Každý poskytuje jiné řešení v porovnání s Original Equipment Manufacturer (OEM) nebo „krabicovou“ licencí (FPP). Open License program je určený pro firmy, které mají například jen 20 PC.

Select a Enterprise Licenční Programy jsou určené firmám, vládám a akademickým organizacím, které mají například 50 a více počítačů.

u

Jak si můžu koupit použitou MVL licenci od Licence Professional?

Po vyhledání vhodné licenční smlouvy na licenční burze a obdržení Vaší objednávky, Licence Professional prověří dostupnost licencí u aktuálního majitele a pošle Vám k podpisu příslušnou dokumentaci potřebnou k převodu vlastnictví licencí.

u

Zjistil jsem, že software, který ve firmě používáme, není správně/vůbec licenčně pokrytý. Můžu si koupit použitou licenci k vyřešení tohoto problému?

Ano. Společnosti mohou legálně koupit použité licence jak pro nové instalace softwaru, tak pro případ, kdy zjistí, že software nemají správně/vůbec licenčně pokrytý (před nebo po vykonání softwarového auditu – interním nebo externím). Společnost má možnost nákupu „volné“ a/nebo „nové“ licence s cílem nápravy nelegálního používání softwaru.

u

Odkud získává Licence Professional softwarové licence Microsoft?

Licence Professional získává licence prostřednictvím uzavřené licenční burzy převážně ze států západní a střední Evropy, které mají volné resp. nevyužívané softwarové produkty Microsoft. Jde o produkty OEM, FPP, MLK, smlouvy „Open“, „Select“ a „Enterprise“.

u

Pokud koupím použitou licenci od Licence Professional, má moje firma právo na používání softwaru v mém místním jazyku?

Ano. Velká většina licencí jsou multilingual, můžete tedy software  využívat v místním jazyce.

Při žádosti o nabídku licence, uveďte prosím požadovaný jazyk a Licence Professional  objasní Vaše jazykové práva.

u

Můžu koupit použitou smlouvu Open, když už mám Select nebo Enterprise licenční smlouvu?

Ano. Můžete vlastnit Open, Select a Enterprise licenční smlouvy bez toho, aby ovlivnily Vaše uživatelská práva.